2014. gada 22. sept.

Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konference "Pi gaismys olūta veļdzietīs nuoc..."

        18.-19. septembrī Daugavpilī notika Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konference "Pi gaismys olūta veļdzietīs nuoc...", kurā piedalījās apmēram 60 dalībnieki no Daugavpils, Balviem, Ludzas, Rēzeknes, Preiļiem, Krāslavas, Līvāniem, Ilūkstes un arī no Dagdas. 
        Konference norisinājās četrās sesijās, kurās tika risināti Latvijas bibliotēkām nozīmīgi jautājumi. Konferences dalībniekus uzrunāja Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja J. Šapkova un Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja K. Pabērza. 
    Sesiju laikā tika runāts par Latgales bibliotēkām kā vietējo kopienu kultūras centriem, tika izanalizēti jautājumi par bibliotēkām šodien un rīt, spriests par Latgales publiskās bibliotēkas pievienoto vērtību, par bibliotekāru - savas profesijas prestiža veidotāju, par meklējumiem, inovācijām un darba metodēm bibliotekārajā apkalpošanā.
        Notika diskusija par bibliotekārā darba aktuālākajiem jautājumiem, inovatīvām darba metodēm, uzsverot Latgales bibliotēku lielo lomu sabiedrībā kultūras mantojuma saglabāšanā.
     Konferences pirmajā dienā tika prezentēta fotoizstāde "Latgales bibliotekārs - radošuma avots", kas tika īpaši gatavota, lai pēc konferences uzsāktu savu ceļojumu pa Latgales bibliotēkām.
        Konferences dalībniekiem tika piedāvāta arī bagāta kultūras programma, iepazīstinot ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Daugavpils Māla mākslas centru, kā arī tika piedāvāta iespēja apmeklēt Daugavpils valsts teātra izrādi latgaliešu valodā „Dabaseibys pūddarneica” jeb „Viņa Debešķības Laimesciema podniekdarbnīca.”


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru